Balvu novada svētki

No 18. līdz 20. jūlijam Balvu novada iedzīvotāji un viesi laipni aicināti apmeklēt Balvu novada svētku pasākumus. Šī gada svētku tēma ”Novada dārgumus meklējot – cilvēki, vietas, lietas.” Aicinām ikvienu izbaudīt šos svētkus, to laikā atklājot mūsu novada vērtības, padziļināti iepazīstot mūsu novada interesantākās vietas un cilvēkus, kas veidojuši un veido  mūsu novada identitāti un atpazīstamību, kā arī piedzīvojot neaizmirstamus mirkļus un veidojot jaunus, vērtīgus atmiņu dārgumus.

Balvu novada svētku programma

18.jūlijā
no plkst. 14.00
aicinām apmeklēt Balvu Centrālo bibliotēku, kur nepārspīlējot varam teikt, ka “Visas novada bagātības vienuviet!”, jo no 2007. gada bibliotēka veido Balvu reģiona kultūrvēstures datu bāzi, kurā tiek krāta, sistematizēta un saglabāta informācija par lokālo kultūrvidi, vēsturi un personībām. Patreiz datu bāzē ievietotas vairāk kā 1200 vienības. Interesentiem būs iespēja klātienē iepazīties ar šo unikālo datu bāzi, uzzināt kā to izmantot.

Ikviens var kļūt par novada kultūrvēstures datu bāzes veidotāju. Vēršam Jūsu uzmanību, ka bibliotēka aicina interesentus ieteikt, rakstīt informāciju un sūtīt fotogrāfijas par potenciālajiem kultūrvēstures objektiem, kolektīviem un personībām.

19.jūlijā
plkst. 11.00 Balvu Valsts ģimnāzijas sporta laukumos
norisināsies “Atzeles” 3×3 basketbola turnīrs, kas solās būt aizraujoša un sacensību gara pilna diena.

plkst. 11.00 Balvu Novada muzejā iespēja noklausīties vēstures apskatu “Balvu novada senie centri’’ – vēsturnieku Ginta Skutāna, Jura Urtāna un ģeogrāfa Imanta Slišāna stāsti.

plkst. 21.00 no Balvu Kultūras un atpūtas centra laukuma iespēja doties kopīgā velobraucienā, lai ar velosipēdiem un mūzikas pavadībā ierībinātu Balvu pilsētas ielas. DJ Marie būs parūpējusies par satriecošu muzikālo pavadījumu visa maršruta garumā. Velobrauciens noslēgsies plkst. 22.00 Lāča dārzā, kur DJ Ingars iegriezies varenu vakara diskoballīti.

20.jūlijā visi Balvu novada muzeji būs atvērti un gaidīs apmeklētājus, lai iepazīstinātu ar saviem dārgumiem – akcija “Novada muzeju dārgumu lādes atverot”.

Balvu novada muzejos gadiem ilgi tiek rūpīgi krātas arheoloģiskās, vēsturiskās, etnogrāfiskās un mākslas liecības, kas stāsta par mūsu novada bagātīgo vēsturi un cilvēkiem. Šīs vērtīgās kolekcijas sniedz dziļu ieskatu mūsu novada unikālajā mantojumā, atklājot aizraujošus stāstus par vietām un personībām, kas veidojušas mūsu kopienu.

Balvu novada muzeji gaidīs apmeklētājus:

No plkst. 09.00 līdz 18.00 Balvu Novada muzejs (Brīvības iela 46, Balvi) Īpašais piedāvājums: bērniem darba lapas “Ceļojums muzejā” atraktīvākai muzeja ekspozīcijas apskatei.

No plkst. 12.00 līdz 16.00 Balvu Valsts ģimnāzijas muzejs (Dārza iela 2, Balvi) Īpašais piedāvājums: ekspozīcija Tālim Matīsam – 120 un Teātra spēlei Balvos -120.

No plkst. 09.00 līdz 16.00 Viļakas muzejs (Balvu iela 13, Klostera iela 1, Viļaka) Īpašais piedāvājums – izstādes: Ed. Spravnika Latvijas putnu olu kolekcija, jaunākā ekspozīcija “Viļakas apkārtne vēstures līkločos’’ un Bīskapu istaba.

No plkst. 14.00 līdz 16.00 Annas Āzes Meža muzejs (Parka iela 14, Žīguri)

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Egļavas Mežniecības muzejs (ciems Egļava, Susāju pagasts) Īpašais piedāvājums: Valdim Bušam 100 – stāstījums par novadnieku.

No plkst. 10.00 līdz 16.00 Baltinavas muzejs (Tilžas iela 7, Baltinava) Īpašais piedāvājums: “Pierts deču aušana”,  Lāvai – zāļu deķis, ķermenim – linu dvielis.

No plkst. 12.00 līdz 17.00 Rugāju muzejs (Kurmenes iela 87, Rugāji) Īpašais piedāvājums: Leo Jāņa Briedīša mākslas darbu izstāde “Leo Jānis Briedītis 100”.

No plkst. 11.00 līdz 14.00 Ontona Slišāna Upītes Kultūrvēstures muzejs (Akas laukums 1, Upīte)

No plkst. 16.00 līdz 18.00 Tilžas Kultūras un vēstures nams (Brīvības iela 5, Tilža)  Īpašais piedāvājums: plkst. 17.30  piena separēšana, interesentiem lūgums pieteikties iepriekš – tālr. 27870251 (Daiga).

Muzeju apmeklētāji, kas 20. jūlijā viesosies Balvu novada muzejos, saņems īpašo svētku uzlīmi. Trīs cilvēki ar vislielāko uzlīmju skaitu iegūs pārsteiguma balvas. Uzlīmes varēs piereģistrēt pie Balvu pilsētas parka ieejas (no bērnudārza puses) 20. jūlijā no plkst. 18.00 līdz 19.00. Nepalaidiet garām šo iespēju piedalīties aizraujošā aktivitātē!

20.jūlijā
no plkst. 09.00 Balvu pilsētas parkā
lauku labumu tirdziņā būs iespēja iegādāties dažādus lauku labumus, mājražotāju gardumus, sezonas dārzeņus un augļus, amatniecības izstrādājumus.

plkst. 10.00 uz skatuves pie Vēja zvaniem (vides objekts ‘’Gaiss’’) folkloras kopu, etnogrāfisko ansambļu un kapelu sadziedāšanās, sadancošanās, kā arī iešana rotaļās. Tās būs liecība par tautas tradīcijām, ideāliem un pasaules uzskatu.

no plkst. 10.00 Balvu pilsētas parkā notiks arī aktivitātes bērniem “Esi interneta izcilnieks, nāc, iepazīsti INTERLANDI!”. Bērniem būs iespēja mācīties kļūt par gudriem, drošiem un atbildīgiem interneta lietotājiem. Paralēli notiks arī sporta aktivitātes visai ģimenei, nodrošinot izklaidi un kustību prieku visiem vecumiem, kā arī Zemessardzes 31. kājnieku bataljona un Zemessardzes 25. kaujas atbalsta bataljona militārā ekipējuma un tehnikas izstāde.

plkst. 19.00 Balvu pilsētas estrādē novada svētku kulminācijā – lielkoncerts “Leijerkastnieku dziesmas”, kurā  piedalīsies Žoržs Siksna, Artis Robežnieks, Juris Hiršs, Edgars Pujāts, Andris Daņiļenko, Juris Ostrovskis, “Vēja runa”, Tihovsku ģimene un bijušie grupas “Leijerkastnieki” dalībnieki.  Koncertu vadīs Latvijas radio ētera personība – Gunārs Jākobsons. Ieejas maksa: pirmās 1000 biļetes – 10,00 euro, pēc tam – 12,00 euro, bet pasākuma dienā – 15,00 euro (biļetes ”Biļešu paradīze” kasēs).

1987.gadā Balvos aktīvu darbību uzsāka  mūzikas grupa “Leijerkastnieki” Aiņa Šaicāna vadībā. Muzikanti piedalījās gandrīz visos Tautas frontes pasākumos rajonā, popularizējot latvisko dziesmu un uzturot patriotisko garu cilvēkos. Tā kļuva pazīstama arī visā Latvijā. Ainis Šaicāns ansambļa “Leijerkastnieki” dibinātājs, vadītājs, dziesmu melodiju un daudzu vārdu autors, ir arī nozīmīgs mūsu novada sporta un sabiedriskais darbinieks.

Pēc koncerta plkst. 23.00 Balvu pilsētas estrādē norisināsies zaļumballe, kurā Žoržs Siksna un grupa ”Vēja runa” priecēs ar saviem populārākajiem hitiem. Ieejas maksa: 5,00 euro.

Svētku laikā varēsim baudīt arī mūsu dabas dārguma – Balvu ezera skaistumu, dodoties izbraucienā ar plostu “Vilnītis”. Izbraucieni notiks 20. jūlijā no plkst. 15.00 līdz 22.00 pie Balvu pilsētas parka. Brauciena ilgums 30 minūtes, maksa pa braucienu – 2,00 euro personai, bērniem līdz 12 gadu vecumam – 1,00 euro. Izmantojiet šo unikālo iespēju izbaudīt gleznaino ezeru un radīt neaizmirstamas atmiņas!

No 20. līdz 21. jūlijam Balvu pilsētas stadionā notiks Starptautiskās svarcelšanas sacensības – Vjačeslava Kirjanova kausa izcīņa.

Lai svētku pasākumi mūs rosinātu novērtēt, vairāk iepazīt un izpētīt mūsu novada dārgumus. Svētkos kopā – Balvu novadā!