Balvu Novada muzejs

Muzeji un privātkolekcijas

Balvu Novada muzejs atrodas Balvu muižas apbūves teritorijā – rekonstruētajā muižas klētī, kur vēstures elpa mijas ar jaunām vēsmām – līdzās pastāv muižas ļaužu būvētās pagraba velves un izstāžu zāles ar jumta logiem; senatnīgas klēts durvis, kas darinātas no 200 gadus veca koka un vietējo meistaru gatavotas mēbeles; izstādes, kas stāsta par novada senatni, un jauno mākslinieku skatījums uz dzīvi.
Balvu novada muzejā apmeklētājiem ir iespēja iepazīties ar Ziemeļlatgales nemateriālā kultūras mantojuma digitālo ekspozīciju. Piecās muzeja ekspozīciju zālēs mūsdienīgos izteiksmes veidos un valodā tiek atspoguļota tradicionālā mūzika, folklora, paražas, psalmi, Maija dziedājumi, cilvēku prasmes un citas Ziemeļlatgales vērtības. Balvu Novada muzejā sasniegts ilgi lolots mērķis – izveidots mūsdienīgs muzejs, kurā izmantoti dažādi multimediji un inovatīvas tehnoloģijas, lai jaunā ekspozīcija būtu interesanta dažāda vecuma un interešu grupām.
Muzeja interjera elementi (autentiski priekšmeti, eksponāti) ekspozīcijā kombinēti ar moderniem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem un tehnoloģijām – video projekcijām, novatorisku grafisko dizainu un skārienjūtīgo ekrānu programmām. Jaunizveidotā muzeja ekspozīcija atraktīvā veidā iepazīstina ar vēsturisko un kultūras mantojumu un piesaista lielus un mazus apmeklētājus. Tādā veidā tiek nodrošināta mantojuma saglabāšana un tā nodošana nākamajām paaudzēm.

Ieejas maksa muzeja izstāžu un ekspozīciju zālēs:
Pieaugušajiem 3,00 EUR
Skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,00 EUR
Ģimenes biļete (1-2 pieaugušie ar bērniem līdz 18 gadu vecumam) – 4,00 EUR
Ieejas maksa uz muzejizglītojošu programmu (katram dalībniekam) 1,00 EUR

Bezmaksas muzeja apmeklējums:
Bērniem līdz 6 gadu vecumam (ieskaitot); Bērnu ilgstošās sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas audzēkņiem; Personām ar īpašām vajadzībām un to pavadītājam; Politiski represētām personām; Grupas (ne mazāk par 10 personām) vadītājiem vai pedagogiem (maksimālais vadītāju skaits – 2); Balvu novada izglītības iestāžu audzēkņiem (izstāžu un ekspozīciju apskate); Latvijas muzeju darbiniekiem; ICOM (Starptautiskās muzeju padomes) biedriem; Izstāžu atklāšanas un citu muzeja organizētu bezmaksas pasākumu apmeklētājiem
Trešdienās – bezmaksas apmeklējums visiem!

Iepriekš vienojoties, grupām muzeja apmeklējums iespējams arī citā laikā!

Muzeja apmeklējums pieejams arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.
Gida pakalpojumi (ar iepriekšēju pieteikšanos) : muzeja telpās ; pilsēta, muižas apbūve (grupām – 20 EUR, skolēnu grupām 15 EUR).
Konferenču zāles un pagraba telpu noma pasākumiem, semināriem, banketiem.

Adrese

Brīvības iela 46, Balvi, LV-4501
Braukt

Tiešsaistē

Darba laiks

01.06.-30.10.2024. P-O: slēgts; T: 9:00 - 18:00; C-Pkt. 9:00-17:00, S: 9:00 - 16:00; Sv: slēgts