Lielkoncerts «Leijerkastnieku dziesmas» – veltījums Ainim Šaicānam

20.jūlijā plkst.19 Balvu pilsētas estrādē notiks līdz šim vēl nebijis lielkoncerts «Leijerkastnieku dziesmas», uz skatuves pulcinot populārus mūziķus, dziedātājus, aktierus un grupas. Koncerts veltīts populārajam mūziķim un grupas «Leijerkastnieki» dibinātājam Arnim Šaicānam (1950-2011). Koncerta mākslinieciskā vadītāja un scenārija autore – Agnese Šīrante. Koncertu vadīs LR2 ētera personība Gunārs Jākobsons.

Koncertā piedalīsies dziedātāji Žoržs Siksna, Aivars Lapšāns, Andris Daņiļenko, Juris Ostrovskis, Nikolajs Puzikovs, aktieri Artis Robežnieks un Juris Hiršs, grupas «Vēja runa», muzikālā apvienība “AINIS”, Tihovsku ģimene un daudzi citi mākslinieki. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies mūziķu grupa Anatolija Livčas vadībā.

Programmā iekļautas dziesmas «Draugu tikšanās», «Manai skolai», «Mitrakalna ziņģe», «Sapņu vilcieniņš», «Nesauc mani atpakaļ», «Klātbūtne», «Visa dzīve vienīgs zieds», «Manai pilsēta», «Brūnacīte», «Dzīve, mana dzīvīte», «Melnā roze», «Vecā estrāde», «Es pārnākšu», «Viltīgā roze», «Mūzika un mana sirds» u.c.

Par godu šim notikumam jaunā skaņās atdzīvojusies Aiņa Šaicāna dziesma «Dzīve, mana dzīvīte» jeb «Meža dziesma», kuras ierakstā piedalījušies Žoržs Siksna, Andris Daņiļenko, Juris Hiršs, Artis Robežnieks, Juris Ostrovskis, bet saksofona ieskaņojis Zintis Žvarts. Dziesmu ierakstījis un aranžējis ( studijas producents ) – Andris Šīrants. Arī šī dziesma skanēs 20.jūlija koncertā, kur to atskaņos grupas «Leijerkastnieki» leģendārais sastāvs kopā ar koncerta māksliniekiem.

Atgādināsim, ka Aiņa Šaicāna vadītā grupa «Leijerkastnieki» aktīvu darbību sāka 1987.gada nogalē, kad muzikanti piedalījās gandrīz visos Tautas frontes pasākumos Balvu rajonā. Grupa kļuva populāra kā latvisko dziesmu izpildītāja un patriotiska gara uzturētāja cilvēkos; vēlāk tā kļuva pazīstama visā Latvijā. Ansambļa dibinātājs, vadītājs un arī daudzu dziesmu melodiju un vārdu autors ir Ainis Šaicāns, tāpēc, godinot viņa izcilo personību, radošo veikumu un ieguldījumu patriotisma stiprināšanā, 20.jūlijā Balvos notiks īpašs viņam veltīs koncerts ar «Leijerkastnieku dziesmām», radot vērienīgus dziedāšanas svētkus.

Uz šo unikālo koncertu ir aicināti mūzikas mīļotāji no visas Latvijas, un, kas zina, varbūt tā kļūs par ikgadēju tradīciju – vasaras viducī satikties Balvu estrādē un dziedāt visiem zināmas un mīļas melodijas. Atgādināsim, ka Arnis Šaicāns ir radījis teju 60 melodijas – dziesmas izsakot arī savu attieksmi pret dažādiem notikumiem, vietām un cilvēkiem.

Koncerts notiks divās daļās ar starpbrīdi. Darbosies bārs un kafejnīcas. Koncerts ar starpbrīdi kopā  ar starpbrīdi – divarpus stundas.

Koncerta norisi atbalsta Balvu novada pašvaldība, informē Latvijas Radio 2.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties «Biļešu paradīzes» tīklā un Balvu Kultūras centra kasē kā arī internetā: www.bilesuparadize.lv. Pirmās 1000 biļetes – 10 EUR, pēc tam – 12 EUR; pasākuma dienā – 15 EUR.

Pēc koncerta plkst.23 notiks zaļumballe, kurā uzstāsies Žoržs Siksna ar saviem populārākajiem hitiem un grupa «Vēja runa», starplaikos spēlēs DJ. Balle plānota līdz plkst.3. Biļetes uz balli maksās 5 EUR, un tās būs iespējams iegādāties uz vietas estrādē.

 

Vairāk informācijas:

Sandis Mohovikovs, producents

E-pasts: sandismoh@gmail.com; mob. tālr. 29131458