Egļavas mežniecības muzejs

Muzeji un privātkolekcijas

Egļavas ciemā meža ielokā kādreizējās Egļavas mežziņa ēkās iekārtota mežsaimniecības kolekcija “Mežābeles”.

“Pie jums ir tik skaisti!” Tāds ir parastais izsauciens no ciemiņiem, kas viesojas Egļavas Mežniecības muzejā. Muzeja saimnieks Aldis Pušpurs centies šo vietu iekārtot, lai izceltu nesamākslotu dabiskumu. Kolekcijā var aplūkot pilnu meža ciklu no koku sēklām līdz gataviem izstrādājumiem no koka. Meža atjaunošanas, kopšanas, izstrādes darba rīkus, kā arī mežsarga darbam vajadzīgos instrumentus. Pārsteidzoši daudzveidīga ir mūsu mežos augošo koku koksne. Aplūkojama kukaiņu kolekcija. Interesentiem aplūkojama pirmskara laikā un pēckara laikā izdotā zinātniskā un populāra literatūra par mežsaimniecības jautājumiem.

Muzeja apmeklētājiem ekskursija ilgst no 1,5 stundām un vairāk. Papildus iespējams pasūtīt tikko ceptu maizi, zupu, paša vārītu zapti un sagatavotu sviestu, tēja un kafija arī klāt.

Otra ekspozīcijas daļa veltīta Balvu novada kultūrvēsturei. Te ierīkota mājamatnieku audumu izstāde, kuru izcelsme ir bijušā Balvu rajona teritorija. Arī mājsaimniecībā izmantojamā keramika – podi, krūzes, bļodas bija neatņemama ikdienas daļa. Īpaša nozīme vietējai Egļavas vēsturei, kura izrādās pārsteidzoša un šodien apbrīnojama. Dabas klātesamība liek baudīt visas pilsētas burzmā neiespējamās izjūtas un skaņas. Ļoti nelielais attālums līdz dabas liegumiem – Vjadas meži, Stompaku purvi, Gruzdovas meži, dara šo vietu interesantu maz izmainītu purvu un mežu izzinātājiem.Apskates objekti izvietoti 3 ēkās. Muzejam piešķirta kultūras zīme “Latviskais mantojums”. Egļavas Mežniecības muzejā pieejama naktsmītne, te var palikt līdz 16 cilvēkiem.

 

Adrese

Egļava, Susāju pag., Balvu nov., LV-4583
Braukt

Tiešsaistē

Darba laiks

Pēc pieteikuma