Egļavas mežniecības muzejs

Muzeji un privātkolekcijas

Egļavas ciemā meža ielokā kādreizējās Egļavas mežziņa ēkās iekārtota mežsaimniecības kolekcija “Mežābeles”. Īpašnieks ir LLA mežsaimniecības fakultātes 1982.g. absolvents. Kolekcijā var aplūkot pilnu meža ciklu no koku sēklām līdz gataviem izstrādājumiem no koka. Meža atjaunošanas, kopšanas, izstrādes darba rīkus, kā arī mežsarga darbam vajadzīgos instrumentus. Pārsteidzoši daudzveidīga ir mūsu mežos augošo koku koksne. Aplūkojama kukaiņu kolekcija. Interesentiem aplūkojama pirmskara laikā un pēckara laikā izdotā zinātniskā un populāra literatūra par mežsaimniecības jautājumiem.

Ierīkota dažādās tehnikās mājamatnieku audumu izstāde, kuru izcelsme ir bijušā Balvu rajona teritorija. Arī mājsaimniecībā izmantojamā keramika – podi, krūzes, bļodas bija neatņemama ikdienas daļa. Īpaša nozīme vietējai Egļavas vēsturei, kura izrādās pārsteidzoša un šodien apbrīnojama. Tiem, kuri vēlas izmantot nakšņošanu, ir iespēja virtuvē pagatavot maltīti, arī pasūtīt saimniekam maizes krāsnī izcept baltmaizi, izmantot pirti. Dabas klātesamība liek baudīt visas pilsētas burzmā neiespējamās izjūtas un skaņas. Ļoti nelielais attālums līdz dabas liegumiem – Vjadas meži, Stompaku purvi, Gruzdovas meži dara šo vietu interesantu maz izmainītu purvu un mežu izzinātājiem.

Saimnieks var arī parādīt pamatiemaņas aušanai trizuļu stellēs. Vasaras sezonā iespējams nakti pavadīt klētsaugšā un izbaudīt gulēšanu sienā. “Mežābelēs” pieejamas arī naktsmītnes – 9 gultas vietas, virtuve un pirts.

Adrese

Egļava, Susāju pag., Balvu nov., LV-4583
Braukt

Tiešsaistē

Darba laiks

Pēc pieteikuma