Naktsmītne “Egļavas mežniecības muzejs”

Viesu nami un brīvdienu mājas

“Egļavas mežniecības” naktsmītne Susāju pagastā Balvu novadā bijušajā mežniecības mājā. Nakšņošana Ziemeļlatgales mežu ielokā, latviskā vidē, lauku klusumā ar plašu pagalmu – 8km attālumā no Viļakas.

Pirmais, ko rītos no viesiem dzird naktsmītnes saimnieks Aldis Egļavas Mežniecības muzejā: “Tik labi izgulējāmies!” Nav jau brīnums! Agrāk zināja, kur celt māju, kā pareizi iegrozīt āderu tīklā. Citi atkal brīnās, ka viss ir pieejams un apskatāms, muzejos parasti tā nav. Saimnieks uzsver – te ir citāds muzejs.

Egļavas Mežniecības muzejā pieejamas 5 guļamistabas, WC, duša, pēc pasūtījuma pirts, virtuve ar lielu trauku un iekārtu klāstu, grils. Maltīti iespējams ieturēt arī ārā. Pašiem jāgatavo kafija “Pico Baristo” mašīnā vai jāvāra tēja, par ko papildus samaksa netiek ņemta.

Arī mežniecības muzeja apskate naktsmītnes saimnieka vadībā nakšņotājiem iekļauta bez maksas. Visās guļamistabās ir pa grāmatu plauktam ar šādu tematiku: mežsaimniecība, psiholoģija, filozofija, medicīna, vēsture, rokdarbi, pirmskara laika periodika, pavārgrāmatas, kā arī daiļliteratūra latviešu un ārzemju autoru darbi.

Pēc pieprasījuma saimnieks nodrošina “Mājas kafejnīcu” – tikko ceptu maizi, zupu, paša vārītu zapti un sagatavotu sviestu. Naktsmītnes sezona Egļavas mežniecības muzejā sākas maija sākumā un beidzas oktobrī. Ja lielāka grupa, var uzklāt papildus guļasvietas muzeja telpās, kas vasarā ir pārsteidzoši. Maksimālais izguldāmo skaits – 16, ir 5 divguļamās gultas.

Ciemiņi ir gaidīti arī ar mājdzīvniekiem, par to papildus samaksa netiek ņemta. Saziņa ar saimnieku latviski, krieviski.

Adrese

"Mežābeles", Egļava, Susāju pag., Balvu nov., LV-4583
Braukt

Tiešsaistē

Darba laiks

Iepriekš piesakoties (maijs-septembris)