Uz Latgales Tūrisma gada balvu pretendē četri tūrisma pakalpojumu sniedzēji no Balvu novada

Latgales Tūrisma balva ir gada nozīmīgākais tūrisma nozares pasākums. Šogad šī balva tiks pasniegta jau septīto reizi. Latgales Tūrisma asociācija ir apkopojusi visus pieteikumus un ir zināms, ka uz Tūrisma balvu 2022 septiņās nominācijās pretendē 34 Latgales tūrisma nozares uzņēmēji.

Pretendentu vidū ir vairāki tūrisma nozares pārstāvji no Balvu novada.

Nominācijā Tūrisma profesionālis uz balvu pretendē Anna Āze. Anna Āze ir ļoti erudīta un daudzpusīga personība – mežkope, AS “Latvijas valsts meži ” (LVM) struktūras “Sēklas un stādi” Latgales sēklkopības iecirkņa sēklu plantāciju pārzine, grāmatu autore, kā arī Meža muzeja dibinātāja, vadītāja un vides gide. Anna Āze ir izcila savā jomā – ne tikai savākto eksponātu dažādība, bet arī viņas stāsti un padomi ir zelta vērtē, tāpēc gan vietējie, gan tūristi novērtē viņas spējas izglītot un ieinteresēt  ar stāstiem par mežu.

Nominācija Labākā tūrisma mītne laukos uz balvu pretendē brīvdienu māja “Vosoras”. “Vosoras” ir senatnīga latgaliešu lauku māja ar tradicionālu interjeru, maizes krāsni, taču ar mūsdienīgām ērtībām virtuvē un vannas istabā. Ābeļdārzs, ogu krūmi, šūpuļtīkli, pirtiņa un vienkārša āra duša – sniedz īpašus mirkļus īsteniem latgaliskās noskaņas meklētājiem. “Vosorās” cilvēks var aizbēgt no ikdienas trokšņa, steigas, tehnoloģijām. Tā ir vieta, kur lēni baudīt laiku kopā ar ģimeni, vairāk ieklausīties dabā, tās procesos un baudīt lauku idilli.

Nominācija Labākais jaunais tūrisma produkts Latgalē no Balvu novada nominēti divi pretendenti izklaides un aktīvās atpūtas parks “Škladi” un ģimenes aktīvās atpūtas vieta “Kureti cafe”.

2022. gadā izklaides un aktīvās atpūtas parks “Škladi” ir pierādījis sevi kā daudzfunkcionāls pakalpojumu sniedzējs, kas spēj nodrošināt dažādus pakalpojumus un izklaides iespējas reģionā.  Šobrīd “Škladi” piedāvā – lāzertaga spēli divās arēnās (iekštelpās un ārā), velo nomu ar transfēra pakalpojumu, darbojas ēdināšanas pakalpojumi – burgernīca jeb burgerbusiņš uz vietas Kubulos, arī Balvos un izbraukumos, kā arī iespējams pasūtīt galdu klāšanu un apkalpošanu dažādos pasākumos. Škladi” izklaides un aktīvās atpūtas parks  – mūsdienīgs, daudzveidīgs, aktīvs, tendēts uz vietējo produkciju, zaļo un aktīvo dzīvesveidu, viegli sasniedzams un viegli atrodams sociālo tīklu džungļos.

“Kureti Cafe” ir jauna, gaumīga vieta, kur pavadīt laiku ar ģimeni vai draugiem, rīkot bērnu ballītes vai ģimenes svētkus. Šeit ir iespēja paēst, izbaudīt dažādas uzkodas un “fast food” ēdienu, telpās ir pieejamas piepūšamās atrakcijas bērniem. Viņi ir vieni no pirmajiem, kur tiek piedāvāti virtuālās realitātes 5D simulatori asām un brīnišķīgām izjūtām, lai radītu īpašu pieredzi apmeklētājiem.

“Kureti Cafe” prot “noķert” tieši tās aktuālās sajūtas un vēlmes, kas nepieciešamas apmeklētājiem. Labās atsauksmes gan  no vietējiem iedzīvotājiem, gan pilsētas viesiem ir veicinājušas “Kureti Cafe” popularitāti arī plašākā reģionā. Ģimenes aktīvās atpūtas vieta “Kureti Cafe” ir aktīvi sociālajos tīklos, sadarbojas ar vietējām organizācijām, īpaši iesaistot bērnus un jauniešus.

Vairāk informācijas par citiem Latgales Tūrisma balvas pretendentiem – šeit.

Latgales Tūrisma gada balvu pasniegšanas ceremonija norisināsies Aglonas Radošo industriju centrā 01. decembrī uzreiz pēc ikgadējās Latgales tūrisma konferences. Pasākumu organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras Tūrisma departaments un Latgales Tūrisma asociācija.