Ziemeļlatgales velomaršruts Nr. 34 “Rypoj vasals!”

Idejas maršrutiem

169 km garais velomaršruts ved pa Ziemeļlatgales reģionu un ceļotājus pārsteigs ar savu viesmīlību, sirsnību un nebeidzami skaisto dabu! Katrai vietai ir sava vēsture un īpaša aura, vai tā būtu baznīca, muiža vai viensēta. Braucot pa maršrutu, iespējams izbaudīt skaistās lauku ainavas, kur debesis saplūst ar labību laukiem, izbaudīt mežu sniegto ēnu karstajās vasaras dienās, kā arī vietējo tradīciju klātesamību. Posmā no Viļakas līdz Kārsavai maršruts pieved tuvu Latvijas – Krievijas robežai, kas vienlaicīgi ir arī Eiropas Savienības ārējā austrumu robeža, tāpēc neaizmirsti līdzi paņemt pasi vai ID karti.
Segums: Īpaši būvētu veloceliņu tikpat kā nav, tāpēc riteņbraucējs kā satiksmes dalībnieks lielākoties brauc pa asfaltētiem ceļiem, bet būs jāsadzīvo arī ar putekļiem uz grants seguma. Optimālā velosezona maršrutam ilgst no maija līdz septembrim. Citā laikā iespēja maršrutu izbraukt arī ar mašīnu.
Maršruta gaita: Balvi – Viļaka – Rekova – Baltinava- Kārsava – Malnava – Salnava – Tilža – Lazdukalns – Rugāji. Sākums: Var sākt no jebkuras Jūsu izvēlētas vietas un virziena.

Lejupielādēt GPX Lejupielādēt PDF