Dendroloģiskais dārzs

Daba

2020. gada rudenī Rugājos tika izveidots un labiekārtots dendroloģiskais dārzs. Tajā savu mājvietu atraduši dažādi dekoratīvie košumkrūmi un koki – Korejas baltegle, zvīņainais kadiķis “Meyeri”, meijera ceriņš “Palibin”, melnā priede “Globusa”, alpu zeltlietus, sarkanais ozols, klinškalnu ozols, Japānas lapegle, baltā apse, kļavas, spirejas, pīlādži un kastaņi, hortenzijas, rododendri, rozes. Šie ir tikai daži no stādījumu nosaukumiem, kuri tika iestādīti dendroloģiskajā dārzā un priecē ikvienu, kurš dodas to apmeklēt.
Dendroloģiskais dārzs tika izveidots, iesniedzot pieteikumu AS “Latvijas valsts meži” izsludinātajā projektu konkursā. Īstenojot projektu, ne tikai izdevās labiekārtot dendroloģisko dārzu, bet tiek veicināta arī sabiedrības izglītošana par dabas vērtībām, tās daudzveidību un saudzīgu attieksmi pret to. Sakopta estētiskā vide jau šobrīd ir lielisks baudījums gan pašiem Rugāju pagasta iedzīvotājiem, gan ciemiņiem un garāmbraucējiem, kā arī vieta izglītojošo nodarbību organizēšanai.
Tāpēc, ja ceļš Tevi ir atvedis uz Rugājiem vai arī meklē pastaigu maršrutu ar pievienoto vērtību, aicinām iegriezties dendroloģiskajā dārzā. Izbaudi pastaigu, aplūkojot jau skaistos stādījumus, iepazīsti katru augu un košumkrūmu, izlasot tam pievienoto aprakstu.
Iespējams, ka tikai ļoti sniegotā ziemā nebūs iespējams apskatīt dendroloģiskā dārza stādījumus, taču noteikti aicinām iegriezties pavasarī, kad viss sāk plaukt uz zaļot. Ikviens būs laipni gaidīts arī vasarā, kad, staigājot pa dendroloģisko dārzu, varēs priecēt acis košajās lavandu, rožu, kļavu un hortenziju krāsās. Taču rudenī kuplais ozols tā vien gaida, lai zem tā brašajiem zariem, kāds vienkārši apsēstos uz soliņa un baudītu dabas sniegtās vērtības.

Adrese

Kurmenes iela 19, Rugāji, Rugāju pag., Balvu nov., LV-4570
Braukt