Dabas parks “Balkanu kalni”

Daba

Vietējās nozīmes dabas parks plešas aptuveni 20 ha platībā. Dabas parks „Balkanu kalni” ir ainaviski skaista vieta ar izteiktu reljefu.

Dabas takas (500 m un 800 m garumā) atklāj koka skulptūras, interesantākos dabas objektus, atšķirīgos mežu tipus, augstus paugurus un stāvas nogāzes, zvēru alas un skudru pūžņus. Takas aizved pie dziļas ielejas, kur, kā vēsta leģenda, ir nogrimusi baznīca.

Noguruši ceļotāji var atpūsties piknika vietās, sakurinot ugunskuru, uzceļot telti, bet rītu sagaidīt ar putnu čalām un izpeldēšanos dīķīti. Parka apmeklētājiem vasarā pieejams tenisa laukums ar inventāra nomu (iepriekš piesakoties).

Šīs ir lieliska vieta brīvdabas pasākumu rīkošanai – plaša. ainaviska un labiekārtota teritorija, ir arī estrāde. Ziemā dabas parks „Balkanu kalni” aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvā ragaviņu kalniņu un distanču slēpošanas trasi, viens aplis stiepjas 5 km garumā pa līdzenumu, pauguriem un lejām. Diennakts tumšajā laikā pieejama 1,5 km gara, apgaismota trases daļa. Darbojas slēpošanas inventāra, pūšļu noma (iepriekš piesakoties). “Balkanu kalnos” pieejama vieta svinībām, naktsmītne (19 gultasvietas) un pirts.

Adrese

Balkāni, Vilkova, Šķilbēnu pag., Balvu nov, LV-4587
Braukt

Saziņai

Tiešsaistē