Atklāj Latgales plašumus “Latgales Pārgājienu dienās 2023”

Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, un pašlaik katram interesentam jebkurā laikā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali apmēram 1107 km garumā, sekojot balti-zaļi-baltām norādēm uz dabas objektiem un ceļa zīmēm. Savukārt, šogad pārgājienu entuziasti tiek aicināti iesaistīties aizraujošā piedzīvojumā – Latgales Pārgājienu dienas – astoņi pārgājieni astoņās vietās Latgales reģionā.

Iespējams, labākie vasaras piedzīvojumi sākas tieši Latgales “Ezertakā”. Latgales Tūrisma asociācija šogad aizsāk jaunu pasākumu ciklu – Latgales Pārgājienu dienas. Aktīvo pārgājienu entuziasti un arī mierīgās soļošanas piekritēji tiek aicināti piedalīties astoņos pārgājienos astoņās vietās Latgales reģionā.

Kopā iepazīsim dažādus “Ezertakas” posmus, ar zinošiem stāstniekiem uzzināsim interesantus faktus par maršruta posmos esošajiem vides un cilvēku radītiem objektiem, baudīsim Latgales mierpilno dabu un svaigo gaisu. Esot Latgalē, neatņemama sastāvdaļa ir arī latgaliešu valoda, tādēļ pārgājienu cikla moto ir #ĪmamLatgolā (#EjamLatgalē).

Visos pārgājienos būs arī vairāki grupu vadītāji, dalībniekiem tiks nodrošināta iespēja izmantot bezmaksas transportu starp starta un finiša punktiem. Dalība pārgājienos ir bezmaksas, atsevišķos gadījumos būs iespēja iegādāties siltas pusdienas.

Pārgājieni paredzēti:

20.maijs
Ludzas novads. Pildas-Nirzas ezers, maršruta garums apmēram 26 km.

28.maijs
Balvu novads. Balkanu kalniBaltinava, maršruta garums apmēram 25 km.

11.jūnijs
Augšdaugavas novada un Sēlijā. Zemgale-Medumi, maršruta garums apmēram 20 km.

17.jūnijs
Rēzekne un tuvējā apkārtne. Kovšu-Rāznas ezers, maršruta garums apmēram 22 km.

22.jūlijs
Preiļu novads. Pelēču ezera taka-Geļenovas parks, maršruta garums apmēram 19 km.

30.jūlijs
Rēzeknes novads. Teirumnīku purva taka-Īdeņa, maršruta garums apmēram 17 km.

19.augusts
Ludzas novads. Pasiene-Vecslabada, maršruta garums apmēram 26 km.

01.oktobris
Krāslavas novads. Brīvdienu māja “Papeles”-Jaundomes muiža, maršruta garums apmēram 20 km.

Reģistrācija pirmajam pārgājienam pieejama šeit. Detalizētāka informācija par katru pārgājienu posmu tikšanās vietu un laiku tiks izsūtīta nedēļu pirms pasākuma uz e-pastu, kuru dalībnieki būs norādījuši reģistrējoties. Dalībnieku skaits ierobežots.

Par Garo pārgājienu maršrutu “Ezertaka”
Jau pagājušajā gadā Latgalē tika pabeigta Garo pārgājienu maršruta “Ezertaka” marķēšana, un katram interesentam apmēram 1107 km garumā ir iespēja doties pastaigās pa Latgali. Taka ir sadalīta deviņos garajos posmos, kuru iziešana aizņem vairākas dienas, un 46 īsākos posmos, kurus var iziet arī vienas dienas laikā.

“Ezertakas” maršruts ir ērti apskatāms Google maps kartē. Gājēju ērtībai kartē pievienoti arī maršruta tuvumā esošie apskates objekti, naktsmītnes, peldvietas, kā arī pārtikas veikali un aptiekas. “Ezertakas” marķējums dabā ir atzīmes uz dabas objektiem (kokiem, akmeņiem) un ceļa zīmēm balti-zaļi-baltā krāsā.