Senās Ičas apmetnes ciems Bērzpilī

Amatniecība un tradīcijas

“Ičas apmetnes” ciems ceļotājiem piedāvā ceļojumu caur laiku pa Ičas upi Bērzpils pagastā. Ičas apmetne – sena dzīvesvieta, tā atrodas Ičas upes krastos. Apmetne atklāta 1937. gadā. Tā bijusi apdzīvota neolītā (4500 – 1500 pr. Kr.) un bronzas laikmetā (1500 – 500 pr. Kr.). Apmetnē dzīvojuši amatnieki, zvejnieki, mednieki. Apmeklējot ”Ičas apmetnes” tematisko ciemu, būs iespēja izbaudīt vēsturiskās apmetnes auru mūsdienu laika garā.
Balvu novada Bērzpils pagasts var lepoties ar daudzām vērtībām: kultūrvēsturiskais mantojums, savdabīgā, vērtīgā arhitektūra un senās amatu prasmes. Folkloras tradīcijas un dziesmas, aušanas prasmes, siera siešana – tās ir prasmes, kas Bērzpils apkaimē jau izsenis pielietotas ikdienā.

Katrs sava aroda meistars šīs prasmes ir pārmantojis no saviem senčiem un kā nezūdošās kultūras vērtības tur godā. Šīs vērtības jūs varēsiet izzināt, izbaudīt, izgaršot un piedzīvot Bērzpils pagasta Ičas apmetnes ciemā – ekskursijā pa Bērzpils ievērojamākajām kultūrvēstures un dabas vietām, aušanā, siera siešanā.

Noslēgumā – zivju zupa pie Ičas vai spēka biezputra Bērzpils ainaviskajā parkā. Tepat Bērzpilī atrodas aktīvās atpūtas ainaviski tematiskais parks un rožu dārzs pie pagasta pārvaldes ēkas, kas īpaši aicina vasaras viducī uz rožu ziedēšanas laiku.

Adrese

Bērzpils, Bērzpils pag., Balvu nov., LV-4576
Braukt

Saziņai

Darba laiks

Iepriekš piesakoties