Pasākums “OSVALDS 30” Baltinavā

2024.gada 27. jūlijā Baltinavā notiks pasākums, atceroties kādreiz populāro mūzikas festivālu Osvalds. 1995. gads bija pirmais mūzikas festivāla (sākotnēji Balvu rajona muzikantu saieta) norises gads, bet kopš 2016. gadā festivāls pārtrauca savu darbību. Ja nebūtu šī pārtraukuma, tad šogad Osvalds notiktu jau trīsdesmito reizi.  Šis nebūs festivāla atjaunošanas mēģinājums, bet gan pasākums par godu divdesmit vienam festivāla norises gadam ar iespēju uz skatuves un deju laukumā mēģināt sajust “Osvalda” brīnišķīgo auru.
Nakts pasākuma laikā darbosies divas – Tradicionālā un Netradicionālā skatuve.

Tā kā šis ir nosacītas jubilejas gads, tad Tradicionālā skatuve tiek atvēlēta ar festivālu saistītiem cilvēkiem. Pirmām kārtām tie ir Balvu puses mūziķi “uz kuru pleciem” festivāls vispār iesākās. Tiks organizēts koncerts “OSVALDS 30” ar šo mūziķu piedalīšanos, tiks izpildītas savas vai aizsaulē aizgājušo kolēģu dziesmas. Muzicēs pārstāvji no bijušā Balvu rajona grupām: Otto, Guna, Sikspārnis, 3 Runči, Karburators, 3 Stenori, Brāļi Keiši, Sākums, Melnais un Co, Draugi, Pienenīte, Leijerkastnieki, Draugi, Rudīte Zelča, u.c. Pavadījums – muzikālā apvienība “AINIS”.

Protams, nevar tikai skatīties pagātnē. Ņemot vērā, ka daļai no “vecajiem muzikantiem” ir bērni, kas savu dzīvi arī ir saistījuši ar mūziku, tad turpinājumā nakts daļu aizpildīs tieši viņi kopā ar savām grupām. Un tie ir Sintija Velme, Unknown Artist, Loud Silence.Savukārt viesu satusā – Rikardions un Kristīne Šomase.

Netradicionālā skatuve savu nosaukumu ieguva vienkārša iemesla dēļ. Nekad iepriekšējos gadus nevienu no “Osvalda” skatuvēm nav mēģināts veidot kā indiāņu apmetnes vietu. Protams, tas būs stilizēti, bet tomēr ļoti atšķirīgi no agrākiem laikiem. Centrālais šīs skatuves mākslinieks ir Latvijā arvien lielāku popularitāti gūstošais Dj Shaman. Viņa izpildījumā pasaules populārā mūzika ar vinil skaņuplatēm. Savukārt viesi – Centrālamerikas etno mūzikas un deju grupa “Bocas Calles”.

Paralēli muzikālām aktivitātēm apmeklētājiem būs iespēja apmeklēt izstādi “Osvalda foto mirkļi 30 gadu garumā”. Darbosies izbraukuma kafejnīcas. Uz tikšanos!

Ieejas maksa:
Iepriekšpārdošanā Eur 10.00: https://www.bilesuparadize.lv/lv/event/140902
Pasākumā uz vietas Eur 15.00 (tikai sk. naudā)
Bērniem līdz 10 gadu vecumam vecāku pavadībā ieeja brīva.