Latvijas valsts svētku koncerts Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā

18. novembrī plkst. 16.30 Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā notiks Latvijas valsts svētku koncerts.

Visiem tuvas un labi zināmas latviešu komponistu dziesmas un tautas dziesmas izdziedās dziedātāja Aleksandra ŠPICBERGA. Kopā ar Aleksandru muzicēs Latvijas džeza mūzikas grandi – saksofonists Toms RUDZINSKIS un taustiņinstrumentālists Atis ANDERSONS, kā arī jaunais talants – sitaminstrumentālists Reinis ZARIŅŠ.

Koncertā skanēs Imanta Kalniņa, Ulda Stabulnieka, Zigmara Liepiņa dziesmas, kā arī latviešu tautas dziesmas Raimonda Paula, Kārļa Auzāna un Ata Andersona aranžijās.

 

Par mūziķiem:

Aleksandra ŠPICBERGA. Silta un spēcīga balss tembra īpašniece un daudzpusīga mūziķe, kurai vienlīdz tuva akadēmiskā, tautas un garīgā mūzika.

Kā soliste piedalījusies dažādos valsts mēroga kultūras pasākumos un starptautiskos mūzikas festivālos. Koncertējusi Zviedrijā un Norvēģijā.

Šovasar klausītājus priecēja Aleksandras dziedājums dziesmu un deju lieluzvedumā “Dziesma dejo, deja skan” Mežaparkā un garīgās mūzikas koncertā Siguldas Opermūzikas svētkos.

Izdoti 3 mūzikas albumi, kā arī regulāri tiek veidotas dažādu mūzikas žanru programmas un videoklipi.

Šogad absolvējusi Rīgas Doma Kora skolu un uzsākusi studijas Mūzikas akadēmijā.

Toms RUDZINSKIS. Viens no Baltijas vadošajiem džeza saksofonistiem, komponists. Viņa spēlei un kompozīcijām raksturīgs inovatīvs un unikāls skanējums.

Mūziķis bez robežām. Daudzkārtējs starptautisku gan klasiskās gan džeza mūzikas izpildītāju konkursu laureāts. Absolvējis Amsterdamas Konservatorijas maģistatūru.

Izdevis vairākus mūzikas albumus.

Jaunākais Toma Rudzinska albums “Space Big Band”, kas ierakstīts sadarbībā ar dāņu džeza mūziķi Kenetu Dālu Knudsenu, šogad izvirzīts Dānijas Džeza mūzikas balvai (“Danish Music Awards Jazz”).

Atis ANDERSONS. Atis pamatoti tiek saukts par hammond ērģeļu pionieri, celmlauzi Baltijā. Pianists un komponists.

Bakalaura grādu ieguvis London College of Music, absolvējis Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistratūru.

Ata Andersona vārds šovasar izskanējis īpaši plaši, saistībā ar klajā nākušo džeza mūzikas albumu “Atis Andersons Organ Trio: Organic City”, ko pamanījuši un atzinīgi novērtējuši hammond ērģeļu mūzikas cienītāji Latvijā un aiz tās robežām.

Reinis ZARIŅŠ. Viens no talantīgākajiem jaunās paaudzes sitaminstrumentālistiem Baltijā.

Vairākkārtējs starptautisku džeza situminstrumentālistu konkursu laureāts.

Absolvējis Tāļa Gžibovska klasi Rīgas Doma Kora skolā, šobrīd studē Londonā.