Labdarības akcijā „Dzirksteli Ukrainai!” saziedoti 2538,31 eiro

Uzņēmums „Škladi”, sadarbībā ar Ziedot.lv, organizēja labdarības akciju „Dzirksteli Ukrainai!”, kas bija veltīta Ukrainai un tās iedzīvotājiem. Labdarības akcijā iegūtie ziedojumi 2538,21 eiro tika novirzīti ģeneratoru iegādei Bahmuta kara lauka hospitālim, kas atrodas 93. brigādes pakļautībā. Bahmuta kara lauka hospitālī atrodas smagi ievainotie karavīri, kuri karo frontes līnijās.

Labdarības akcija „Dzirksteli Ukrainai!” noritēja Ziemassvētku pasākuma „Ziemassvētku Jampadracis Balvos” ietvaros, kas norisinājās 2022.gada 22. decembrī, Balvu Kultūras un atpūtas centra laukumā. Ziemassvētku pasākumā bija iespējams apmeklēt tematisko tirdziņu, piedalīties āra aktivitātēs kopā ar Ziemassvētku vecīti un citiem pasaku varoņiem, baudīt vietējo mākslinieku dziesmu izpildījumus un pavizināties suņu pajūgā.

Labdarības akcijas „Dzirksteli Ukrainai!” mērķis atbalstīt Ukrainas iedzīvotājus, nosūtot mazu daļiņu siltuma. „Škladi” komanda uzstādīja ziedojumu vākšanas labdarības telti, kurā bija iespējams iegādāties vietējo uzņēmēju saziedoto produkciju. Škladi komanda izsaka lielu pateicību akcijas atbalstītājiem:

– Viļakas Vissvētās Jēzus sirds Romas katoļu baznīcai, īpašais paldies Guntaram Skutelim;

– SIA Smilšu lampas, Laurai Līdakai – Ambražēvičai;

– Ezertūre, Santai Šmitei par dāvanu kartēm;

– Sajūtu Pļavas meitenēm par dāvanu komplektiņiem;

– nolaukiem.lv komandai par dabīgām sulām;

– ZS “Kotiņi” komandai par dabīgiem produktiem;

– Vilibalt, Vilhelmam Laganovskim – koka suvenīru meistaram;

– Viesu namam “Dīķmalas” par karstvīnu un traukiem;

– Bišu namiņš, Jānim Supem par gardo medu;

– Stabļovas ķiploks, Ilzei Supei par ķiploku pesto;

– Dacei Šultai par rūķa cepurēm;

– Annelei Slišānei par lauku produktiem;

– Arnitas labsajūtu darbnīca, Arnitai Melbergai par pašcepto maizes klaipu;

– Lības keramika, Lībai Ločmelei par māla traukiem;

– SIA “Liepkalni”, par gardo maizīti;

– AS “Latgales piens”, par gardo piena produkciju;

– SIA “Pakella”, par vienreizējiem traukiem;

– Balvu Valsts ģimnāzijai, Dzidrai Sērmūkšai un virtuves personālam par piedāvātām telpām;

– Latvijas Sarkanā krusta Balvu nodaļas brīvprātīgajiem par palīdzību;

– Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centram, Mārītei Orniņai, Inetai Bordānei, Guntai Božokai un Agitai Zelčai par informatīvo atbalstu un organizēšanu;

– Biedrības “Ritineitis” dibinātājai Marutai Castrovai par organizēšanu;

– Balvu novada pašvaldībai par organizēšanu un informatīvo atbalstu;

– Ziedot.lv komandai.

Starp Balvu novada iedzīvotājiem, lielu atsaucību guva Ukrainas iedzīvotāju klātesamība un viņu gatavotais nacionālais ēdiens – zupa “Boršč” un pašceptā mājas maize pompuškas. Pasākuma laikā tika izdalītas aptuveni 250 zupas porcijas. Ukrainas iedzīvotāji, kuri ar savām ģimenēm bija spiesti pamest savas mājas dēļ Krievijas iebrukuma un ir saņēmuši patvērumu Balvos, ziedotājiem ar savu nesavtīgo darbu un klātesamību parādīja spēju nepadoties tik sarežģītajos apstākļos un spēju palīdzēt, būdami tālu prom no mājām. Pasākuma ietvaros, ukrainietes saņēma daudz labus un stiprinošus vārdus, atbalstu, nožēlu par notiekošo un pateicību, jo katrs vēlējās atbalstīt ne tikai ar naudu un vārdiem, bet arī ar lietām, kuras noderētu ikdienas gaitās. Tika saņemtas dāvanas no vietējiem uzņēmējiem, kas dos iespēju iepazīt tuvāk Latvijas kultūru un paradumus. Savukārt, Balvu novada iedzīvotāji uzdāvināja adītās zeķes, šokolādes un planšetdatoru. Pēc pasākuma, ukrainietēm bija grūti noslēpt savas emocijas un izsaka lielu pateicību par iesaisti un nācijas atbalstu.

Ziedojumu vākšana norisinājās skaidrā naudā, izmantojot iepriekš sarūpētās Ziedot.lv ziedojuma kastes. Pēc labdarības akcijas, ziedojuma kastes tika nogādātas Ziedot.lv ofisā, kuru pārstāvji sniedza atskaiti par saziedotajiem naudas līdzekļiem un to novirzīšanu.

 Pasākuma organizētājs:
SIA „Do 4 Fun”,
valdes locekle Inta Rozīte