“Gājējam draudzīgs” zīmi saņem tūrisma pakalpojumu sniedzēji Balvu novadā

2022. gada 26. aprīlī notika sestā Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly komisijas sēde Latvijā. Tika pieņemts lēmums zīmi piešķirt 39 uzņēmumiem, kas atbilda Gājējam draudzīgs / Hiker – friendly kritērijiem. Balvu novadā tie ir: aktīvās atpūtas vieta “Ezertūre” Viļakā, atpūtas un izklaides centrs “Škladi” Kubulos, Nemateriālās kulturas mantojuma centrs “UPĪTE” Šķilbēnu pagastā, Atbalsta māja “Brīvupes” Kubulu pagastā, Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centrs – tūrisma informācijas sniegšanas vietā Balvos (Balvu novada Tūrisma informācijas centrs) un Viļakā, tekstilmākslinieces Anneles Slišānes lauku māja “Zeļču sola”, Viesu nams ”Paradīzes” un lauku viesnīca “Putni” Bērzkalnes pagastā. Iepriekš zīme piešķirta arī Viļakas muzejam.

Gājējiem draudzīgu viesmīlību šobrīd ir iespējams izbaudīt jau 229 “Gājējam draudzīgs” uzņēmumos visā Latvijā.

Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīme tiek piešķirta tūrisma pakalpojumu sniedzējiem Baltijas valstīs. Tā parāda, ka uzņēmējs saprot un respektē kājāmgājēju vajadzības, ka šeit viņi ir gaidīti. Uzņēmējs piedāvā kājāmgājējiem būtiskus un nepieciešamus pakalpojumus, piemēram: informāciju par maršrutu, dzeramo ūdeni, pirmās palīdzības aptieciņu, elektroierīču uzlādi, naktsmītnē ir iespēja izžāvēt slapjās un izmazgāt netīrās drēbes, zābakus un citu ekipējumu.

Kā uzņēmēji var iegūt zīmi Gājējam draudzīgs?

Šo zīmi var saņemt jebkurš uzņēmējs – tūrisma pakalpojumu sniedzējs visās trijās Baltijas valstīs, kas vēlas piedāvāt kājāmgājējiem nepieciešamos pakalpojumus – ne tikai naktsmītnes, bet arī, piemēram, kafejnīcas, krodziņi un restorāni, tūrisma informācijas centri, degvielas uzpildes stacijas, veikali u.tml.

Uzņēmēji ar Gājējam draudzīgs / Hiker-friendly zīmi un kritērijiem var iepazīties šeit: https://baltictrails.eu/lv/forest/marketing

Uz nākamo komisijas sēdi, kas tiek plānota 2022. gada augustā, zīmes saņemšanai varēs pieteikties pakalpojumu sniedzēji visā Latvijā neatkarīgi no tā, kāds pārgājienu maršruts vai taka atrodas viņu tuvumā (interesenti var pieteikties, rakstot uz lauku@celotajs.lv).