Folkloras kopa “Upīte” radījusi jaunas versijas divām Jāņu dienas dziesmām un aicina uz svētku festivālu “π-dzīdam”

“Rūtoj saule” un “Juonīts guoja” ir divas dziesmas, ar kuru jaunām aranžijām un videoklipiem Balvu novada folkloras kopa “Upīte” šogad sveic vasaras saulgriežos un sagaida Jāņu dienu.

Abas dziesmas – “Rūtoj saule” i “Juonīts guoja” – ir no 1972. gadā ierakstīties lentes, kurā novadpētnieks, literāts un sabiedriskais darbinieks Ontons Slišāns ierakstīja savu māti – teicēju Annu Slišāni. Tagad viņas mazmazbērni – Kate un Domeniks Slišāni, folkloras kopas “Upīte” dalībnieki –, dziesmām radījuši savas aranžijas un mūsdienu versijas.

Dziesmu ieraksti un videoklipi radīti tepat uz vietas Upītē. Dziesmas ierakstītas un apstrādātas “Bigmaar’s Records” studijā pie Māra Keiša. Videoklipu dziesmai “Rūtoj saule” veidojusi Kate Slišāna, tajā galvenajā lomā ir Viktorija Supe un bērnu folkloras kopa “Upīte”, bet “Juonīts guoja” video mākslinieks ir Miķelis Slišāns (10 gadi), pie montāžas strādāja Kate Slišāne.

Dziesmas “Rūtoj saule” video te: https://youtu.be/_5IL2c6FAa4

Dziesmas “Juonīts guoja” video te: https://youtu.be/D2OH5MxT1Xg

Folkloras kopas vadītājs un nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors Andris Slišāns saka: “Maņ prīca, ka folkloras kūpai “Upīte” saīt izceļt zynamuokas i mozuok zynamas dzīsmes nu ituos apleicīnes pyura, tuopat prīca, ka ari myusu dzymtas dzīsmes daboj jaunu skaniejumu i rodūšumu ari cytuodā formatā. Ar dzīsmem sveicynojam svātkūs i vielejam kotram atrast sovu papardes zīdu!”

Kā jau ierasts Jāņu dienas laikā nemateriālās kultūras mantojuma centrs “Upīte” arī šogad aicina uz svētku ielīgošanu un festivālu “π-dzīdam”. Ielīgošana ceturtdien, 22. jūnijā, sāksies plkst. 15.00 pie Upītes skolas ar lielākā vainaga pīšanu, bet plkst. 20.00 uz spēlēm, rotaļām un dančiem Ontona Slišāna dārzā aicina folkloras kopa “Upīte” un viņu draugi. Vakara turpinājumā no plkst. 22.00 Upītes stadionā sāksies festivāls “π-dzīdam”, kurā šogad uzstāsies Katrīna Karele un Liene Skrebinska, grupas “Unknown Artist”, “Kei-Rei”, “Krēsla”, “Amber Sea”, projekts “Naktenīks i Reiti”, folkloras kopa “Upīte”, kā arī īpašie viesi – grupa “Mars” no Francijas. Piedalīšanās ielīgošanā ir bezmaksas, bet festivāla “π-dzīdam” biļetes iepriekšpārdošanā bezrindas.lv nopērkamas pa 4,99 €, bet uz vietas maksās 9,99 €.

Plašāka informācija:

Andris Slišāns
Nemateriālās kultūras mantojuma centra “Upīte” direktors
Mob. tel. +371 29621058
e-pasts: andris.slisans@gmail.com

#UpītieDzeiveJauka